2018 - Adalim Gus

V roce 2018 nás Liduška podarovala prvním potomkem - nádherným welara hřebcem se 75% arabské krve a vzácného smoky black zbarvení po otci. Dali jsme mu jednoduché jméno Adalim Gus.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hříbě klisny Lidewij jsme netrpělivě očekávali, protože i ona se u nás narodila, vyrostla a moc pro nás znamená. Ale jak dospěla v rozumnou, zralou klisnu, porod proběhl hladce a z naší Lidušky se stala vzorná matka. 

Na hříbě jsme se velice těšili i proto, že bude prvním potomkem našeho mladého plemenného arabského hřebce Elchiera. Zdařilo se! Jako by se nám narodila jeho kopie.


 

Matka hříběte Lidewij je welara klisna s vyrovnaným podílem 50% arabské a 50% velšské krve po naši první ruské klisně Pani, která je matkou nemálo známé v endurance úspěšné arabské klisny Poesie (MS CEI **** 120 km). Je to mladá nadějná klisna přesně taková, jak se píše o welarách. Má dostatečně silnou kostru, fantastický pohyb a jemnou a ušlechtilou hlavu i charakter.

Otcem je arabský plemenný hřebec importovaný z města Lodź, Elchiero. Vnuk legendárního HS Pirandela, jehož matka, perla polského chovu, se v roce 1987 vydražila za fantastických 3 200 000,- do USA. Je to neuvěřitelná částka i na naši současnou dobu, což velice dobře demonstruje Pirandelův mimořádný původ. On sám byl jeden špičkový show kůň, ale hlavně kůň využívaný svojí majitelkou pod sedlem jak pro ni samotnou, tak překvapivě i v jezdecké škole. Dosáhl na araba nevídaných výsledků v parkurovém sportu, kdy získal titul Evropský skokový šampion, Francouzský národní skokový šampion a nikdy nebyl poražen teplokrevnými koňmi až do stupně ST.

 děd HS Pirandello

 

 

 

Gus je exteriérově hodně podobný Elchierovi. Jelikož se jedná o kombinaci ruské a polské arabské krve, on i Elchiero jsou hřebci silné kostry a výrazného osvalení. Malý Gus připomíná spíš zástupce amerického plemene, jak v něm výrazné osvalení ještě podporuje čtvrtina velšské krve. Je to hříbě silné, klidné, ale je na něm znát vyšší podíl plnokrevníka. Při focení po náročném parném dni všechna ostatní hříbata trpěla, zatímco Gus se dobře bavil a s ocasem vzhůru nadšeně tryskal kolem. Zároveň je to ale hřebec povahově vyrovnaný, laskavý myslitel. Zbytečně neplýtvá temperamentem v situacích, kdy vidí, že to nemá význam. 


Odhadem cca 150cm KVH, bude proto špičkovým koněm pro talentované dítě, díky fundamentu luxusním koněm do endurance i pro dospěláka. Ale hlavně to bude celoživotní partner, věřím, že stejný jako jeho matka. Doslova zamilovaný do lidí...

 

 
Publikováno: 15.8.18 17:39 | Autor: Milada Macháčková | Kategorie: Welara klisny
| Připojená galerie: 2018 - Adalim Gus