Pani

Pani 2008

Mezi další úspěchy patří 1.místo v Polsku - Nowa Wies na 80km, 6.místo v Bábolně na 120km, 2.místo v Mostě na 80km, 3.místo ve Zelčíně na 80km a 2.místo v Rakvicích na 60km. Ke všem vybojovaným úspěchům velice gratulujeme!

Pani 20 let (2011)Klisna Pani je plemene arabský plnokrevník, importovaná z Moldávie z matky Pannochka po Anchar 24. Je to klisna ruského původu, vyznačující se silnou kostrou, vyšší KVH a hlavně neuvěřitelnou povahou. V Moldávii strávila začátek své sportovní kariéry na dostihové dráze, po dovozu do čech působila jako školní klisna v aglickém i westernovém stylu, dala několik špičkových hříbat. 

Průkaz původu

 Ale hlavně je typický arábek. Nemáte koně, ale psa. Pozná známé lidi, k cizím je vstřícná a přátelská. Pro ty svoje by se "roztrhala". Je neuvěřitelně charakterní, odvedete jí do ohrady doslova na kaničce od bot. V závěru své jezdecké kariery byla výborným koněm na hipoterapii a pedagogicko-psychologické ježdění.

 Pani při hiporehabilitaciHiporehabilitacePani při hiporehabilitaci

 

Děti si jí užívali i ze země, je kontaktní, nechá se nekonečně dlouho hladit z invalidního vozíku. Má kvalitní a prostorný pohyb zad a kvalitní konvexní pohybový vzorec. Ideální je také velikostí, neboť na sebe oba hipologové, co klienta jistí, přes její hřbet vidí a s klientem se v této výšce velice dobře manipuluje.

Pani 20 let (2011)Pani 2008Pani 2011

 

Arabové jsou velice tvrdí koně, vytrvalí a ochotní k práci. Mohu toto plemeno po vlastní zkušenosti vřele podoručit. Pani je v současné době seniorka, v době, kdy oslavila 20.narozeniny měla exteriér koně desetiletého, bez nálevek a zdravotních potíží. V 21. letech nám dala úžasného hřebečka.

Novinkou je neuvěřitelný výsledek klisny Poesie, dcery Pani, která se stala v roce 2008 nejlepší klisnou při hodnocení Or 1/1 do chovu!

Výsledek: Typ - 9 bodů, hlava a krk - 10 bodů, tělo - 8 bodů, končetiny - 8 bodů, pohyb - 8 bodů. Celkem 8,8 bodů! Gratulujeme a děkujeme slečně Lucii Kolátorové za zaslané fotografie.

 

Poesie, dcera Pani Poesie Poesie, dcera Pani

Poesie je navíc velice úspěšná ve vytrvalostních soutěžích. V roce 2008 se účastnila mistrovství Evropy ve španělském Oviedu. 

Publikováno: 18.12.15 12:32 | Autor: Milada Macháčková | Kategorie: Arabský plnokrevník
| Připojená galerie: Pani