2012 - Adalim Maty the Fourth

Je konec dubna a Mirinka přivádí na svět opět hřebce a opět ryzáka s lysinkou a ponožkami - jako posledních několik let. Však žádná škoda, aspoň si nemusíme zvykat na novinky:-)


 

 

 

 

 

Hřebeček se narodil na konci dubna 2012 na pastvině. Porod probíhal bez komplikací, Mirinka je zkušená matka a stačí vždy jen v povzdálí přihlížet. Hříbě bylo velice životaschopné, ihned vstalo a bez potíží se napilo.

 

 

 

 

 

 

 

Jako vždy je to ryzí hřebec. Ve třech měsících začal vylínávat do tmava, ocas a hříva zůstaly světle žluté. Je robustní kostry, hezky osvalený s výborně nasazeným krkem. Po rodičích milé a jednoduché povahy. V dospělosti předpokládáme 130-135cm KVH, malý pony v typu coba, všetranně využitelný pod sedlo i do kočáru. Díky plnému původu a kvalitních rodičích jistě bude směle konkurovat v kolegům na výstavách a může být licentován.

 


Matkou hříběte je klisna 45/582 Miriam, narozena 1997, kladrubského chovu. 

Je to velice zajímavě vybarvená ryzka s odznaky, 115 cm KVH. Je dcerou významného importovaného hřebce 575 Ernford Grenadier, který stál také v Národním hřebčíně Kladruby n. L. Z matčiny strany v původu nalezneme legendárního plemeníka 209 Handprint Thomas. 

Miriam 2009Miriam 2009Miriam 2009

Klisna je zařazena do hlavní plemenné knihy, sekce Preferované klisny - akcelerační program SCHP. Vyniká výborným exteriérem, 100% charakterem a nevídanou pracovitostí a snahou. Mezi její potomky patří plemenný hřebec 979 Sam po 680 Silwestr s.v.

Miriam 2008

 

I když si člověk může myslet, že pro dospělého je využití tak malého pony téměř nulové, opak je pravdou:-)! Miri

nka nejen že je luxusním prvním koněm pro dítě pro svojí mimořádnou povahu, užijeme si jí dostatečně i sami s manželem během našich vyjížděk "kočárem" s pejsky. 

 

 

 

Otcem hříběte je mladý plemenný hřebec welsh cob Taraco Bendigo.

 

Bendigo byl jako odstávče zakoupen ve Velké Británii a dovezen do Čech. Je to velice charakterní kůň v výborným pohybem a nadstandartním nasazením krku a horní linií. Narodil se po něm druhý ročník hříbat. Jeho potomci jsou výrazně milí a vstřícní, hřebec respektuje typ matky, hříbata jsou souměrná, s dobře nasazeným krkem a jemnou hlavou. 

Publikováno: 10.7.12 13:01 | Autor: Milada Macháčková | Kategorie: Welsh part bred
| Připojená galerie: 2012 - Adalim Maty the Fourth